Küsi hinda ja infot

Kummimatid

Põrandakatteks mõeldud kummimatid.

Agricow investeeringud masinatesse, vormidesse ja spetsiaalsesse tarkvarasse on tõstnud ettevõtte üheks juhtivaks loomakasvatusele suunatud kummimattide tootjaks kogu maailmas.

Kaasaegsel tehnoloogial põhinev vormimismasin võimaldab valmistada täielikult vulkaniseeritud kummi, mis on oma omadustelt:

 • 100% mitte-toksiline
 • 100% taaskasutatav
 • 100% tulekindel

Tegemist ei ole vaht- ega kummimattidega, mis murenevad, vajuvad õhukeseks ning kaotavad kiiresti oma kvaliteedi ja pehmuse. Agricow kummimatid on mittedeformeeruvad ja kauakestvad. Euroopa Liidu regulatsioonide kohaselt ei ole tegemist jäätmematerjaliga.

Kõrge kvaliteediga materjalid, tehnoloogia ning keskkonnasäästlikkus loomade heaolu tõstmiseks ja farmide tootlikkuse tõstmiseks.

Matid sobivad suurepäraselt loomade liikumisaladele (lüpsiplatsidele, ootealadele, skreeperiga ja skreeperita sõnnikukäikudesse jne). Eriti kasulikud on kummimatid kohtades, kus lehmad suurema osa ajast viibivad/liiguvad, sest need vähendavad survet sõrgadele ja jalgadele.

Agricow kummimattidel on libisemiskindel pealispind, mis hõlbustab oluliselt lehmade ohutut liikumist laudas. Uuringud ja testid on näidanud, et kummipõrandal kõnnivad lehmad palju kiiremini ja libisevad vähem. 70% lehmadest libisevad betoonpõrandal kõndides vähemalt korra, kuid ainult 20% libisevad kummimattidel kõndides.

Kummimatid tagavad hügieenilise, kuivema ja puhtama keskkonna ning parandavad sõrgade seisukorda. Kummimatid on lihtsasti paigaldatavad igale poole.

Eelised

 • Parem hõõrdumine
 • Vähem kukkumisi ja libisemisi
 • Vähem kukkumisest tulenevad vigastusi
 • Väiksemad veterinaarikulud
 • Parem lauda hügieen

KUMMIMATTIDE MUDELID:

 • Matid nelja sirge servaga või mosaiigina
 • Täpse disainiga kõikvõimalikele võrepõrandatele
 • Kõik mudelid on saadaval ka naastudega

AGRICOWS kummimatid on läbinud:

Fokus Test 08-376 testi hõõrdkulumise ja libisemiskindluse osas.
DLG Fokus testid on vabatahtlikud testid, kus keskendutakse konkreetse toote ühele või mitmele omadusele, näiteks tugevusele või kvaliteedile. DLG annab välja sertifikaadi Fokus Test, mille juurde kuuluvad sertifikaadi andmisel kasutatud piirväärtused, tagades usaldusväärse kvaliteedi.

Mattidel läbiviidud testid olid:

 • Kulumiskindlus
 • Libisemiskindlus

Agricow kummimatil läbi viidud hõõrdkulumistestis kasutati liivapaberit, millele rakendati jõudu 500N kogupindalale 61.5 cm2 (umbkaudu 8.13 N/cm2 1kg/cm2).
Kulumissügavus pärast 20 000 kordust mõlemas suunas oli 3.2 mm ehk 17% kogupaksusest. Kokku eemaldati 8.7 g materjali.

Testitulemus: Kulumiskindlus +

Libisemiskindlust simuleeriti spetsiaalsete instrumentide abil nii märgades kui kuivades tingimustes. Liikumiskiiruseks oli 20 mm/s. Test näitas head libisemiskindlust nii märjal kui kuival kummil. Hõõrdumiskoefitsient ületas miinimumpiiri 0.45 μ.

Matid võrepõrandale

Kummimatte on võimalik tellida vastavalt olemasolevale võrepõrandale. Tootmine toimub lähtuvalt olemasoleva põranda mõõtmetest ja eripärast. Sellist põrandakatet võib nimetada kui põranda „rätsepaülikonnaks”.

Matid skreeperi alla

Skreeperite liikumise alale saab paigaldada nii sirgete servadega kummimatte kui ka mosaiigina lõigatud servadega kummimatte.