Küsi hinda ja infot

Makrolonist liugaknad/ paneelaknad

Hea laudakeskkond on vajalik lehmadele optimaalse mugavuse, tervisliku seisundi ja tootlikkuse tagamiseks ning toodetud piima kvaliteedi kaitsmiseks. Lauda sisekliimat on lihtne reguleerida õhu sisselaskeavade, ventilaatorite ja väljalaskeavade abil.

Hea ventilatsioon on väga oluline värske õhu ringluse tagamiseks hoonetes – nii vasika- kui ka lehmalaudas. Lehmad vajavad värsket puhast õhku oma tootmispotentsiaali rakendamiseks. Ventilatsioonita või puuduliku ventilatsiooniga hooned oma kõrge niiskusetaseme, sõnnikugaaside, patogeenide ja tolmuga ning puudulikult reguleeritud temperatuuriga on loomade jaoks ebasobiv elukeskkond. Hästi planeeritud loomulik ventilatsioon tagab loomadele laudas mugavad elutingimused – ja nende hea tootlikkuse.

Õigesti valitud ventilatsioonilahendus aitab sul luua hea töökeskkonna läbi aasta, olenemata lauda tüübist. Tõstetavate seinapaneelide juhtimiseks saab kasutada lihtsaid käsiajameid või automaatse kontrolliga elektrilisi ajameid.

Liugpaneelaknad on hea soojapidavusega esteetilise välimusega aknad, mis sobivad kasutamiseks erinevates loomafarmides. Tänu makroloni väiksele soojusjuhtivustegurile ning liugpaneelide tihedalt ava vastu sulgumisele püsib hoone soojana ka külmal talveilmal. Erilahendusena kriitilistes tingimustes avade tihendamine harjastihendi abil. Suvel on loomuliku ventilatsiooni sisselaskeks võimalik aknaavasid kas või täielikult avada, liigutades paneele vertikaalsuunas alla. Makrolon fikseeritakse kvaliteetsete alumiiniumprofiilidega, mis omakorda liiguvad kuumtsingitud raamide vahel, hoides paneelid kergena ning konstruktsiooni kestva ja stabiilsena ka tugeva tuule käes.

Süsteemi saab paigaldada käsitsi juhitavana, elektriliselt juhitavana või temperatuuri, tuulekiiruse ning vihmasensoritega, võimaldades automaatset kontrollimist.

Kombineerides liugpaneele ventileeritava katuseharja ja ventilaatoritega, on saavutatav tulemus veelgi parem.

Tehnilised näitajad:

  • Paneeli maksimaalne kõrgus 1,4m
  • Paneeli maksimaalne pikkus ühes tükis kuni 90m

Valikuvõimalused:

  • Kahe või neljakihiline makrolon.
  • Klassikaline või anodeeritud alumiinium.
  • Manuaalne käsivintsiga süsteem.
  • Elektriline lülititest juhitav süsteem.
  • Elektriline andurite ja automaatse juhtimisega süsteem.